fbpx

Imetamisnõustamine

Imetamine on loomulik viis beebi toitmiseks ning ema ja lapse lähedustunde loomiseks. On beebisid ja emasid, kelle imetamissuhe õnnestub esimesest päevast alates muredeta, kuid on ka neid, kes vajavad aega ja juhendamist, et kohaneda. On olukordi, kus beebi toitmine rinnaga ei õnnestugi kohe alguses ning tuleb kasutada abivahendeid rinnapiima andmiseks või toita beebit pudelist. Aitame peresid toetudes oma professionaalsusele, pikale kogemusele ja erinevate spetsialistidega koostööle. Imetamisnõustamine on nagu rätsepa töö – vastavalt perele võivad soovid ja tulemused erineda, kuid anname endast parima, et leida viisid, mis toetavad kõige paremini just Sind ja Sinu pere

Rinnast piima imemine on beebi jaoks suur töö, mille ajal ta kasutab enim mälumislihaseid ja keelt. Nii hingab beebi läbi nina ning keel surub rütmiliselt üles suulae poole. Imikutel on sündides tagapool asetsev alalõug, et lihtsustada sündimist ning kaitsta sündimisel trauma tekke eest. Õige imemisvõte soodustab alalõua kasvu ettepoole ning seeläbi on see õige lõualuude suhte kujunemise alguspunktiks.

Beebi õige imemisvõte muudab beebi söömise emale ja beebile lihtsamaks ja efektiivsemaks ning koos hea imemis-neelamis-hingamis rütmiga väldib beebi liigset õhu neelamist ja kujuneb vundament, mis loob eeldused ninahingamiseks, õige keele puhkeasendi kujunemiseks ja seeläbi tulevikus hea hambumuse kujunemiseks ja heaks näokolju arenguks.

Iga laps väärib parimat ja nii ka iga ema!

Pöördu imetamisnõustaja poole kindlasti, kui: 

  • beebi kaalutõus on ootuspärasest väiksem
  • beebi väsib ruttu ning uni on suurem kui isu
  • beebi haakumine rinnal keeruline või võimatu
  • imetamine on valulik või ebamugav
  • imetamisel tekib laksuv hääl, piim voolab sageli suunurgast välja
  • beebi suu on magades avatud, keel on nähtav
  • beebil on sage ja rohke tagasiheide (refluks)
  • beebi neelab rinnast imedes palju õhku või hakkab süües sageli köhima
  • rinnapiima on lapse jaoks vähe või vastupidi on tekkinud ületootlikkus
  • beebi keeldub rinnast või on rinnal rahutu
  • oled sunnitud imikut toites kasutama alternatiivseid toitmisviise (süstal, lusikas, tops)
  • soovid täielikult üle minna rinnaga või pudeliga toitmisele

 

Meie imetamisnõustajate juures leiad:

 

Igakülgse toetuse: meie suurte kogemustega imetamisnõustajad pakuvad emadele asjatundlikku juhendamist kogu imetamise/ beebi toitmise teekonna jooksul.

Personaalse  ja tervikliku lähenemise: me mõistame, et iga ema ja beebi on ainulaadne. Meie nõustamisseansid on kohandatud emade ja beebide konkreetsetele vajadustele, tagades personaalse lähenemise igale emale. Meie imetamisnõustajad usuvad, nii ema kui ka lapse terviklikku tervisesse.

Emade jõustamise:  usume ja teame, kui oluline on emade jaoks edukaks imetamiseks vajalike teadmiste ja enesekindluse andmine. Meie imetamisnõustajad selgitavad beebi imetamiseks/toitmiseks vajalikke olulisi
põhimõtteid ja annavad soovitusi beebi ja ema vajadustest lähtuvalt. Imetamine on parim toitmisviis ka mitmikute ja enneaegsena sündinud laste jaoks.

Sünnieelse ettevalmistuse: meie sünnieelsete nõustamisseanssidega saate imetamise edukuse osas edumaa. Pakume teadmisi imetamise eeliste osas ja selgitame, mida oodata ja kuidas tegutseda olulistel esimestel elupäevadel.


Toetuse imemisvõtte ja imetamisasenditega: selgitame ja proovime koos parimad ja erinevaid imetamise asendeid. Toetame beebit juhendades ema õige imemisvõtte saavutamisel, tagades emale ja beebile mugava ja tõhusa imetamiskogemuse.

Teadmised rinnapiimatootluse toetamiseks: jagame emadele praktilisi ja teaduspõhiseid teadmisi, kuidas tekib, säilib ja vajadusel suureneb rinnapiimatootlus, tagades seeläbi beebile kasvamiseks ja arenguks vajalikud toidukogused.

Lahendused imetamisega seotud muredele: kui tekib imetamise/beebi toitmisega probleeme, pakuvad meie nõustajad asjakohaseid lahendusi ja annavad vajalikke näpunäiteid levinud imetamisprobleemide lahendamiseks (piimajuha ummistus, soor, rinnapõletik jne).

 

Toetuse rinnast võõrutamiseks: meie nõustajad juhendavad emasid, tehes seda hoolikalt ja mõistvalt, lähtudes beebi ja ema vajadustest ja heaolust.