fbpx

Rasedate kinesioteipimine

Rasedus on imeline aeg, kuid sageli võivad seda varjutada kasvava beebi ja suureneva kõhuga seotud valud ja vaevused. Naise keha teeb läbi suuri hormonaalseid muutuseid, millega kaasnevad paratamatult ka kaalutõus ning vedelikupeetus.

Kõige sagedamini esinevadki probleemidena vaagna- ja seljavalud, aga ka jalgade tursed, jalakrambid ning kasvav pinge kõhu alaosas, mis on tingitud raskuskeskme muutumisest.

Kinesioteipimine on osutunud raseduse ajal väga efektiivseks toetavaks meetmeks rasedusaegsete kaebuste leevendamisel, aidates alandada turseid ning vähendada lihasvalu.

Kinesioteipimine on sobilik alles peale esimese trimestri lõppemist.

Kerge ja mõõdukas koormus on raseduse ajal soovituslik enamikule rasedatele, parandades psühholoogilist ja füsioloogilist heaolutunnet, lisaks aitab õigete harjutustega tegelemine ja lihaskonna tugevana hoidmine efektiivselt vähendada alaseljavalusid ning leevendada ka teisi kaebuseid.

Parima tulemuse saamiseks kombineerimegi teipimise ja kerge võimlemise, et toetada keha läbi raseduse, pakkudes nii leevendust kui ka lisajõudu.

Teip on meil kohapeal olemas, kuid kui soovid kasutada enda teipi, saad selle julgelt kaasa võtta.

 

Kinesioteipimise vastunäidustused:

  • Nahaprobleemid, naha tundlikkuse tõus või alanemine, vigastatud nahk
  • Allergia (sh kinesioteibile)
  • Südame- ja neerupuudulikkus
  • Vähk
  • Raseduse esimene trimester